Proč muži potřebují ženy

Proč muži potřebují ženy

To, že se s nimi žít nedá, ale bez nich také ne je tak trochu pravda, ale jen tak trochu. Mnohem víc je to alibismus všeobecnosti, za který schováváme svoje partnerské nezdary. Muži potřebují ženy a ženy potřebují muže. Bylo to tak odedávna a bude to tak i nadále, bez ohledu na vědecký pokrok či společensko-kulturní mimikry. Je to odvěká rovnováha, kterou tvoří vztah muže a ženy a není třeba hledat nic jiného, lepšího, protože nic takového není.

Ženou nás kupředu

Na světě je málo větších motivací, než ženy. Stavidla světů se otevírají, války se vyhlašují, vyhrávají a prohrávají, národy získávají svobodu a často je na počátku žena. Není obvykle jediným důvodem, ale je spouštěčem nebo srdcovou motivací, která nás udrží v běhu. Pokud máme ženu, co nám věří, dokážeme nemožné. A pokud máme ženu, co nám nevěří, ale milujeme ji, také dokážeme nemožné, jen aby nám uvěřila, ehm.

Zbavují nás osamělosti

My muži býváme osamělí, pokud nemáme ženu. Nechceme si to přiznat, machrujeme, ale je to tak. Proto se snažíme ženy neustále lovit a ulovit, abychom v naší jeskyni nebyli sami. Kamarádi jsou super, známí jsou super, spoluhráči jsou super, ale když přijdeme nakonec večer domů, tak jsme rádi, když tam někdo je s námi a není to další chlap. A jsme taky rádi, když se k nám v posteli někdo přitulí, stočí se k nám a položí svou hlavu na naši hruď a my můžeme pomalu usínat a dýchat její vůni. Za to fakt stojí žít.

Sdílíme s nimi své úspěchy

Radovat se z úspěchu je vždycky příjemnější ve dvou. Pocit, že je na nás naše milovaná pyšná a hrdá nás hřeje a mnohdy je to pro nás velká motivace. Zároveň s námi ženy dovedou sdílet i neúspěchy, dovedou nás podpořit ve chvílích pochybností a vrátit nám energii pokračovat dál. Ženy jsou totiž silnější, než si někdy chceme připustit a jejich klidná a nezdolná odvaha nám mnohdy dodá tu naší nespoutanou a divočejší mužskou odvahu.

Milujeme je

Srdcem i tělem. Sex je pro nás chlapy důležitá, zásadní, životadárná a zároveň dost citlivá věc. Toužíme po tom, aby po nás naše žena toužila. Toužíme jí splnit všechna její přání a uspokojit ji a zároveň toužíme, aby ona splnila a uspokojila všechna naše. Máme své bujné představy, a pokud získáme v životě ženu, která je přesně splňuje, jsme na vrcholu blaha. Milovat se se ženou, kterou milujete a která touží přesně po tom, po čem toužíte vy, je absolutně a neskutečně skvělý, geniální… a slovy nepopsatelný.

Učíme se od nich

Ženy mají jiný pohled na svět, a pokud máme po boku moudrou ženu, je to pro nás největší výhra. Ženy mají obvykle hlubší vhled do věcí, dovedou se vcítit, dovedou svět sledovat v širších a jemnějších souvislostech a dovedou nás vést. A žena, která umí svého muže inspirovat a vést, ho učiní šťastným.

Potřebujeme se na ně dívat

My muži se rádi díváme. Jsme vizuální stvoření a krása žen nás vzrušuje. Chceme se na svou ženu dívat, když přichází ze sprchy, když spí, chceme se na ni potajmu dívat ve společnosti, kdy ona neví, že se díváme. Chceme se dívat na její nohy, zadek, prsa, oči, vlasy, které milujeme a které nás přitahují silou zemské přitažlivosti. Je krásné, když je naše představivost poražena skutečností. A když nám ten pohled oplatí a nám se nahrne krev do hlavy. K nezaplacení :)

Podporujeme je a staráme se o ně

Chceme se o naše ženy starat, podporovat je a být na ně pyšní. Rádi se o ženy staráme a milujeme je, pokud nám to dovolí. Chceme je motivovat do jejich koníčků, posílat je na kafe s kamarádkami a podporovat v nich to, co na nich milujeme, to co je dělá od nás odlišné, to co nás inspiruje a proč je vlastně milujeme. Nechceme ženu, která se kvůli nám všeho vzdá, a my se nechceme všeho vzdát kvůli ní. Protože to v obou případech je to vzdání se sama sebe a protože právě vzájemná odlišnost je to, co nás k sobě přitáhlo a inspiruje nás. Je tedy nežádoucí, aby to z našeho vztahu zmizelo. Právě naopak.

Po jejich boku se staneme celým mužem

V každém muži je část ženy a v každé ženě je část muže. Tak to je a tato rovnováha nám umožňuje projít zdárně samostatné části života. Ve chvíli, kdy najdeme svou ideální ženu, kterou milujeme celým svým srdcem a rozhodneme se s ní strávit zbytek života…a ona to bude vnímat stejně, dojde postupně k magické výměně. Naše žena nám předá tu část tvého mužství, kterou už díky nám nepotřebuje a my ji na oplátku předáme tu svou část ženství, kterou díky nepotřebujeme my díky ní. Ona se tak stane celou ženou a my celým mužem. Je to výměna, kterou jsme ochotni a schopni udělat jen ve chvíli, kdy jsme o své partnerce definitivně a skálopevně přesvědčeni a ona o nás a jsme navzájem ochotni vzdát se části sama sebe, kterou jsme celý život opatrovali pro tento okamžik. Je to částečně rozumová a částečně emoční výměna součástí, které jsme potřebovali pro samostatný život, a nyní jsou nadbytečné, až na překážku.

Společně stvoříme život

Pro někoho smysl života, ultimátní směřování, pro někoho pudová záležitost, pro někoho touha být jako ostatní. Obecně, pokud bychom se nemilovali a nemnožili, brzo by celé to naše lidské počínání ustalo. A to nechceme, alespoň někteří z nás. Touha muže tvořit a zanechat po sobě stopu v písku na pláži světa obsahuje i děti. Muži dříve či později chtějí děti a chtějí jim dát to nejlepší ze sebe. A bez žen, bez žen to nejde. Stejně tak naše děti potřebují jak mužský, tak ženský náhled na svět, aby byli autentičtí a nechyběla jim polovina toho, co to znamená být člověkem. Pro mne osobně je přivedení dítěte na svět a provázení ho životem ta největší zodpovědnost, nejsložitější úkol a zároveň něco tak krásného a smysluplného, že tomu zatím, nemaje dětí, asi nemůžu moc rozumět.

A tohle všechno já toužím zažít a žít.

 

P.S. – O mužích a ženách píše hezky i Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..