Proč milujeme lůzry

Proč milujeme lůzry

…kteří nakopou prdel těm, kteří jimi pohrdali? Proč nás neskutečně nabíjí a dojímá, když směšná, stará, tlustá, slabá, hloupá či jinak v našich očích nedostatečná postavička se na svojí škatulku vysere a nakope nám prdel. V tu chvíli je milujeme a víte proč? Protože si taky jako loseři připadáme, jen si to nejsme ochotní přiznat.

Archetypům neutečeš

Je to klasický a archetypální, když Hloupý Honza získá princeznu, chudé děvče se špinavýma rukama získá srdce prince, chudý amatérský boxer porazí favorizovaného a prostředky oplývajícího soupeře a tak dále, a tak dále. Známe je všichni, rodiče nám o nich čtou před spaním, a když vyrosteme, tak na ně chodíme do kina nebo do knihkupectví. Děvčata u toho obvykle bulí a my chlapi děláme, že nebulíme.

Naděje

A to je odpověd – úspěšný lůzr nám dává naději, že dobro zvítězí nad zlem, že můžeme získat svou vysněnou ženu, práci, auto, dům či osvícení, i když si nepřipadáme dost dobří. A proto je nenávidíme a pak milujeme, protože v nás probouzí život a my vidíme, že ten člověk vlastně žádný lůrz není. To, že jsme ho za lůzra považovali byla spíš jen naše nešťastná projekce směrem ven. To se stává, když hledáme ve svém okolí takové, kteří jsou na tom hůř než my. Aby nám bylo o trochu líp. Ale ono to stejně moc nefunguje, že ne…?

Ale dost teorie, pojďme si pár lůzrů představit

1. supertlustý Jonathan, který má problémy se sebevědomím


A jen otevře pusu, tak sklapneme my tu naší. A kdo zná tenory, tak chápe, odkud se ten zvuk bere. A pokud nevíte, odkud se bere u ní, tak se podívejte na její hrudník :) Nemluvě o dojáku, kdy tlusťochovi porotci doporučují, aby svojí prsatou kámošku hodil přes palubu, že ho bude brzdit. No jo, jenže on se tam postavil jen díky ní, takže si jí přes palubu nehodí. A já ho za to žeru!

2. stará a ošklivá Susan, která chce být jako Elaine Paige


Sledujte xichty porotců…kteří ji rovnou odpískali a považovali za hříčku přírody, stejně jako většina diváků. A ona pak začně zpívat….a jestli se vám přitom nechce alespoň trošku bulet, tak jste lůzři a ještě ke všemi necitliví! :) A nakonec si s Elaine Paige dala duetek a i když v těch šatech furt vypadá směšně…tak zpíva svůj sen a už se jí posmívají jen ti nejzarputilejší z nás.

3. korejský nevzdělaný sirotek, co přespává na veřejných hajzlících a od pěti let se živí sám


A pak z něj vypadne tohle. A poslouchejte co říká – zpívání je jediná věc, při které se ve svém mizerném životě cejtil dobře. A tak začal zpívat a voilá…porota bulí, chtěj se s ním objímat…a tuším, že na veřejných hajzlíkách se uvolnilo jedno místo na spaní.

4. mazlivá, kulatá a bezprostřední Panda :)

  Tomu říkám chuť do života…narozena matce ve vězení, s touhle vizáží….epic!

5. Willík fresh prince z Louisiany

Všichni se mu smáli, když dorazil. A když odcházel, už se nesmál nikdo…ani zarputilí hateři country :)

6. Luke Lucas!

Splněný sen všech teenagerů zamilovaných do zpěvačky. Tohle není žádnej lůzr, ale takovej borec…že sem vlastně vůbec nepatří, ale nemohl jsem si pomoct! :)

 

Samozřejmě že „lůzry“ najdeme všude, jen prostě u toho zpěvu to prostě funguje nějak víc – protože kde končí slova, začíná hudba a ta se nám dostane pod kůži ještě o něco víc :)

A jestli se ještě cejtíte jako lůzři, tak si to pusťte všechno ještě hodněkrát a pak jděte dělat to, při čem se cejtíte dobře a víte to celým svým srdcem…a vždycky jste vlastně věděli, jen jste zatím nenašli odvahu.

A ono to půjde…když to funguje pro takovýhle postavičky, tak proč ne pro nás!

 

P.S. – teď mi došlo, že o tom samým jsem vlastně už psal nedávno aneb Jsem jak Walter Mitty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..